:: بازگشت ۲۸ میلیون دلار سرمایه به صندوق بازنشستگی کشوری
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، محمود اسلاميان ضمن گراميداشت هفته دولت و ياد شهيدان باهنر و رجايي و تقدير از دادستان محترم تهران گفت: اين سرمايه متعلق به بازنشستگان است و اميد است بزودي با کمک دستگاه قضايي به بيت المال بازگردد.
مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري گفت: همه صندوق‌هاي بازنشستگي در دنيا به اتکاي منابعي که در اختيار دارند و براي حفظ ارزش اندوخته‌هاي بيمه‌پردازان و امکان ارائه و استمرار خدمات به مستمري‌بگيران در سال‌هاي آتي، در حوزه‌هاي اقتصادي و سرمايه‌گذاري فعالند و برخي انتقادها و مخالفت‌ها با فعاليت‌هاي سرمايه‌گذاري اين صندوق‌ها، ناشي از آگاهي اندک نسبت به ساختار و مأموريت‌هاي اين صندوق‌ها و الزامات ادامه حيات آنها است.
اسلاميان افزود: هر صندوق، براساس قوانين و اساسنامه خود، سياست‌هاي متفاوتي براي دريافت حق بيمه از بيمه‌پردازان و ارائه خدمات در زمان بازنشسستگي دارد.
وي ادامه داد: هلدينگ‌هاي تخصصي "انرژي"، "ساختمان"، "صنعت و معدن"، "حمل ‌و نقل و گردشگري" و "مالي و غذايي" هلدينگ‌هاي تخصصي صندوق بازنشستگي هستند که چارت سازماني آنها تعيين و ابلاغ شده است.
وي افزود: ۲۰ هزار ميليارد تومان دارايي صندوق بازنشستگي کشوري است که در شرکت هاي زير مجموعه سرمايه گذاري شد.
اسلاميان به تشکيل ستاد اقتصادي در صندوق و شکل گيري اين هلدينگ ها اشاره کرد و گفت: هدف هلدينگ‌هاي تخصصي کسب سود براي تامين پرداخت حقوق و توسعه اقتصادي کشور است.
اسلاميان با اشاره به سود ۸۵ درصدي شرکت‌هاي متعلق به صندوق بازنشستگي کشوري در سه سال گذشته گفت: در سال ۹۲ مجموع سود اين شرکت‌ها ۸۰۰ ميليارد تومان بود که در سال ۹۳ به يک هزار و ۲۰۰ ميليارد تومان رسيد و سال گذشته به يک هزار و ۵۰۰ ميليارد تومان افزايش يافت.
وي نقش مديريت کارآمد را در کسب اين ميزان سود، بسيار پررنگ عنوان کرد و تصريح کرد: اين سود با توجه به اصلاح ساختار و انتخاب مديران خوب، عملکرد مطلوبي است. يک مدير خوب، مي‌تواند يک نظام رو به زوال را به نظامي پيشرفته و موفق تبديل کند.
اسلاميان تاکيد کرد: با افزايش سود اين شرکت‌ها، توان صندوق بازنشستگي کشوري براي ارائه خدمات مناسب‌تر به مستمري‌بگيران تحت پوشش افزايش مي‌يابد هر چند هنوز هم اين صندوق به سبب برخي تصميمات شتابزده و غيرکارشناسي گذشته در حوزه تدوين قوانين و مقررات بدون توجه به شرايط مالي اين صندوق، براي تأمين منابع مالي مورد نياز براي پرداخت ماهانه مستمري‌ها، به منابع عمومي دولت اتکاي زيادي دارد.
وي با بيان اينکه پرداخت کمک هزينه سفرهاي سياحتي بازنشستگان با هدف ايجاد روحيه نشاط است، اظهار داشت: تعداد بازنشستگان و مستمري‌بگيراني که در هر سال به سفرهاي زيارتي و سياحتي اعزام مي‌شوند به ۱۴۰ هزارنفر در سال رسيده است و به هر بازنشسته ۳۰۰ هزار تومان کمک هزينه سفرهاي داخلي ارائه مي‌شود.
وي ادامه داد: همچنين پنج هزار سهميه سفر به عتبات عاليات در نظر گرفته شده که کمک هزينه آن از ۵۰۰ به ۶۰۰ هزار تومان رسيده است.
مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري گفت: ميزان منابع ورودي صندوق، ماهانه ۱۲۰ ميليارد تومان از محل سود شرکت‌هاي تحت پوشش است و ۳۰۰ ميليارد تومان از محل کسوراتي است که از شاغلان گرفته مي‌شود و مابقي پرداختي به بازنشستگان را دولت از محل منابع عمومي تامين مي‌کند.
مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري اظهار کرد: حقوق يک ميليون و ۲۹۰ هزار بازنشسته متناسب با نرخ تورم رشد نيافت به طوريکه در سال ۸۶ نرخ تورم ۱۸,۴ درصد بود اما افزايش حقوق ۱۰ درصد انجام شد.
اسلاميان با بيان اينکه در سال هاي تورم زا ۶۷ درصد قدرت خريد بازنشستگان کاهش يافت، تاکيد کرد: نرخ تورم درسال ۱۳۹۱ برابر ۳۰,۵ بوده است و افزايش حقوق بازنشستگان ۱۵ درصد بود، در سال ۱۳۹۳ نرخ تورم پايين آمد و افزايش حقوق نيز متناسب با تورم انجام شد. 
وي تصريح کرد: در دو سال اخير با کاهش نرخ تورم، افزايش حقوق بازنشستگان در حد تورم و يا بيشتر از آن انجام شد.
مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري از پرداخت مستقيم حقوق بازنشستگان نيز خبر داد و گفت: تا کنون در ۲۸ استان اين برنامه به اجرا در آمده است و سه استان باقي مانده تا شهريور ماه صاحب سيستم پرداخت مستقيم مي شوند.
اسلاميان همچنين به سپردن چهار خدمت از جمله صدور کارت شناسايي به دفاتر پيشخوان دولت در سال جاري نيز اشاره کرد و گفت: دوهزار دفتر فعال پيشخوان دولت اين خدمات را با دريافت مبالغ اندکي ارائه مي کنند و در تلاش هستيم شرايط به گونه‌اي فراهم شود که بازنشستگان ناچار نباشند براي انجام اين امور هزينه‌هاي زيادي بپردازند.
وي بابيان اينکه ۹ خانه اميد جديد در قزوين، ساري، اردکان، شهرضا،رودبار،جيرفت و محلات احداث شده است، گفت: با بهره برداري از اين خانه هاي جديد در ماه آينده، شمار خانه هاي اميد در سطح کشور به ۳۶ واحد افزايش مي يابد.
متن نمونه


تعداد بازدید : 1481
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: دفتر یادگاری ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 18:04- 1398/9/16
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :

آدرس : خیابان مطهری، بعد از خیابان قائم مقام، شماره 251
تلفن تماس : +98 21 88 54 01 40 - 3            فکس : +98 21 88 53 01 00

               

 


تمامی حقوق این وب سایت برای هلدینگ بانک، بیمه و سهام محفوظ می باشد.
طراحی سایت و اجرا توسط شرکت پارس فناوران