:: حادثه پلاسکوی تهران قلب ایران را به درد آورد

 

ساختمان پلاسکوي تهران که ديرزماني نمادي از توسعه و مديرنيته در ايران شناخته مي شد، روز پنجشنبه ۳۰ دي ماه ۹۵ در پي حادثه آتش سوزي، به طور کامل فروريخت.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، حادثه آتش سوزي و ويران شدن کامل ساختمان پلاسکوي تهران که ۵۳ سال پيش با ساخت آن، تهران وارد دوره جديدي از تجدد شد، ضمن خسارت به بيش از ۵۰۰ واحد تجاري در صنعت پوشاک، تعدادي از آتش نشان ها، امدادگران، کسبه و مردم عادي را نيز در کام خود فرو برد و ايران را در آخرين روز دي ماه عزادار کرد.
گرچه تا اين ساعت، خبرگزاري ها تعداد قربانيان اين حادثه را پنج تن اعلام کرده اند، اما هنوز از سرنوشت آتش نشان هايي که براي خاموش کردن شعله هاي آتش پلاسکو در آن حضور داشتند و ساير قربانيان اين حادثه، خبري در دست نيست. 
حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني، رئيس جمهور کشورمان نيز صبح امروز (شنبه) با حضور در محل حادثه، ضمن دلجويي و همدردي با آتش نشان ها و امدادگران، گفت: بسيار متاسفم از حادثه اي که در اين منطقه پيش آمد، هم براي جان هموطنان، هم اموال و هم مشکلاتي که در منطقه ايجاد شده است. اين حادثه درس بزرگي براي همه مسوولان در زمينه امن سازي زندگي مردم و جزئي از حقوق شهروندي آن ها محسوب مي شود.
رييس جمهوري با بيان اينکه همکاري و هماهنگي خوب و ستودني در اين خصوص از اول کار وجود داشته و ادامه دارد، گفت: تاسف زياد ما براي زير آوار مانده‌ها و نگراني ما براي آن هاست و اميدواريم اميدي باشد تا برخي به سلامت خارج شوند. آنها که جان عزيز خود را از دست داده‌اند، جاودانه مي‌مانند زيرا براي نجات مردم رفتند و خودشان در ميان سنگ و آهن گرفتار شدند.
روحاني با بيان اينکه خداوند به آتش نشان‌ها اجر و به خانواده‌هايشان صبر بدهد گفت: همه بايد نسبت به اين فداکاري و حماسه آتش نشانان و امدادگران سر تعظيم فرود بياورند.
مديران و کارکنان صندوق بازنشستگي کشوري نيز به نوبه خود اين حادثه دهشتناک و غم انگيز را به آتش نشان هاي ايثارگر و پرافتخار ايران اسلامي، خانواده آتش نشانان و ساير قربانيان اين حادثه تاسف بار تسليت و تعزيت عرض نموده و براي بازماندگان صبر جزيل مسألت مي نمايد.
خبرنگار: سيد بهنام اخوت پور
عکاس: مجيد حق دوست (خبرگزاري مهر)

تاریخ:1395/11/2

منبع:www.cspf.irتعداد بازدید : 1513
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: دفتر یادگاری ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 12:31- 1398/12/10
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :

آدرس : خیابان مطهری، بعد از خیابان قائم مقام، شماره 251
تلفن تماس : +98 21 88 54 01 40 - 3            فکس : +98 21 88 53 01 00

               

 


تمامی حقوق این وب سایت برای هلدینگ بانک، بیمه و سهام محفوظ می باشد.
طراحی سایت و اجرا توسط شرکت پارس فناوران