:: ماهنامه 317 ثمر منتشر شد

شماره ۳۱۷ ماهنامه فرهنگي، اجتماعي و آموزشي ثمر براي بهمن ماه ۹۵ منتشر شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، شماره ۳۱۷ (بهمن ماه) نشريه ثمر با محور قراردادن اجراي حداقل ۲۸ قانون و مصوبه اي که از سال ۱۳۵۴ تاکنون، بدون در نظر گرفتن بار مالي و انجام محاسبات بيمه اي دقيق، بار مالي سنگيني را بر دوش صندوق بازنشستگي کشوري گذاشته است، در ۶۴ صفحه منتشر شد.
محمود اسلاميان در يادداشت شماره جديد ثمر با عنوان «به عهدي که بستم پايبندم» آورده است: هشتصد و پنجاه روز قبل، زماني که مسووليت صندوق بازنشستگي را به اينجانب سپردند، با خداي خود عهد بستم که به منافع شما بازنشستگان عزيز و ارجمند پايبند باشم. هزاران شکر از درگاه حضرت حق، که تاکنون به عهد خود پايبند بودم.
اسلاميان تاکيد کرده است: آنجايي که ۲۸ تصميم نادرست و غيرعقلايي گذشته، سبب ساز اوضاع غيرعادي صندوق شد، در مصاحبه ها و گفت و گوها، بي تعارف درباره نقصان و بي عدالتي هاي آن سخن گفتم. اکنون نيز که بار ديگر نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، در روز ۲۵ دي ماه با الحاق ماده اي بر لايحه ششم توسعه درباره بازنشستگي بانوان با ۲۰ سال سابقه خدمت و بدون شرط سني بي توجه به پيامدهاي گران بار آن انجام داده اند، آن را يکي ديگر از تصميماتي مي دانم که مي بايست به ۲۸ تصميم گذشته متوليان نهاد مجلس و نهاد دولت اضافه شود که عاقبت خوشي را براي صندوق درپي نخواهد داشت.
«ازدواج سالمندي» عنوان پرونده ۸ صفحه اي ماهنامه ثمر است که حاوي يادداشت و مطالب اختصاصي و خواندني از متخصصان و کارشناسان اين حوزه از جمله ژاسنت صليبي، عضو هيات علمي پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي، با عنوان فرصت خوب زندگي به سالمندان داده شود، سيد حسن موسوي چلک، رئيس انجمن مددکاري ايران و معاون سازمان بهزيستي کشور درباره کارکردهاي مثبت ازدواج سالمندي و ازدواج مجدد سالمندان ؛آري يا خير از احمد دلبري، رئيس مرکز تحقيقات سالمندي دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي است. 
شماره ۳۱۷ ماهنامه ثمر همچنين حاوي بخش هاي متنوع ديگري از اخبار و گزارش هاي حوزه سالمندي و بازنشستگي تا اخبار پروژه هاي هلدينگ ها و شرکت هاي تحت پوشش صندوق بازنشستگي کشوري است. در بخش جامعه ثمر نيز داور شيخاوندي درباره احساس سودمندي در بازنشستگان سخن گفته است، همچنين گزارشي با عنوان «يک تير و دو نشان قانون جديد مجلس» به موشکافي موضوع قانون بازنشستگي زنان با ۲۰ سال سابقه و بدون شرط سني پرداخته است. اين بخش حاوي گفت و گوها و مطالب متنوع ديگري از جمله گفت و گو با جهانبخش سلطاني، بازيگر تئاتر، سينما و تلويزيون است.
بخش سلامت اين شماره از نشريه ثمر نيز به نکاتي براي داشتن يک زندگي پويا و گرافيک هاي اطلاع رسان درباره سلامتي و زندگي اجتماعي سالم پرداخته است. 
هيات تحريريه ثمر، در راستاي استفاده از ظرفيت و توانمندي هاي بازنشستگان کشوري، آمادگي دارد ‏نسبت به انتشار مطالب اين عزيزان شامل مقالات، گزارش ها، تصاوير، تاليفات ادبي، سفرنامه، ترجمه در حوزه ‏هاي اجتماعي، فرهنگي، سلامت و بهداشت، آموزشي و بين الملل اقدام کند. بر اين اساس، بازنشستگان کشوري مي توانند براي ارسال مطالب خود از طريق پست الکترونيک ‏pri@cspf.ir‏ اقدام يا با شماره تلفن ۸۳۵۱۳۱۲۰ تماس بگيرند. 
همچنين بازنشستگان کشوري مي توانند ‏سوالات، نظرات، پيشنهادات و انتقادات خود را به نشاني اينترنتي info@cspf.ir صندوق بازنشستگي ‏کشوري ارسال کرده و پاسخ آن را در بخش بي تعارف ثمر دنبال کنند.
خبرنگار: سيد بهنام اخوت پور

1395/11/20

منبع:www.cspf.ir


تعداد بازدید : 1688
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: دفتر یادگاری ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 09:53- 1398/12/9
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :

آدرس : خیابان مطهری، بعد از خیابان قائم مقام، شماره 251
تلفن تماس : +98 21 88 54 01 40 - 3            فکس : +98 21 88 53 01 00

               

 


تمامی حقوق این وب سایت برای هلدینگ بانک، بیمه و سهام محفوظ می باشد.
طراحی سایت و اجرا توسط شرکت پارس فناوران