:: تفاهم نامه مهارت آموزی بازنشستگان کشوری منعقد شد

تفاهم نامه مهارت آموزي بازنشستگان کشوري بين صندوق بازنشستگي کشوري و سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور منعقد شد.
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، به منظور ايجاد، گسترش و تقويت زمينه همکاري هاي مشترک و اجراي بندهاي تکليفي صندوق بازنشستگي کشوري و سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور در اسناد بالادستي و تحقق برنامه هاي مرتبط با سياست هاي ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري از جمله سياست اقتصاد مقاومتي اين تفاهم نامه منعقد شد.
اين تفاهم نامه با هدف پر کردن اوقات فراغت بازنشستگان کشوري، آموزش تخصصي و مهارت آموزي، استفاده از ظرفيت هاي بازنشستگان متخصص به عنوان مربي آموزشگاه هاي فني حرفه اي، کمک به اشتغال فرزندان بازنشستگان و برون سپاري برخي از فعاليت هاي سازمان فني و حرفه اي به کانون هاي بازنشستگي، بين صندوق بازنشستگي کشوري و سازمان آموزش فني و حرفه اي منعقد شد.
محمود اسلاميان در مراسم تبادل تفاهم نامه بين صندوق بازنشستگي کشوري و سازمان آموزشي فني و حرفه اي کشور گفت: طبق اين تفاهم نامه، صندوق بازنشستگي کشوري براي مهارت آموزي، انتقال و ارتقا مهارت منابع انساني بازنشستگان کشوري و فرزندان آنان برنامه هاي مدون ارائه کرده است.
وي ادامه داد: بازنشستگان در سراسر کشور از سال آينده مي توانند با مراجعه به مديريت استاني صندوق هاي بازنشستگي کشوري در سراسر کشور آموزش خود و خانواده شان ثبت نام کنند.
اسلاميان بيان داشت: بازنشستگان کشوري گنجينه هاي ملي هستند که در اين طرح در بازه زماني يکساله آموزش ديده و کارت مهارت دريافت مي کنند تا در مقام يک مربي در بخش خصوصي به ايفاي نقش بپردازند.
وي تاکيد کرد: آموزش منجر به ايجاد انگيزه، روحيه خود باوري و نشاط اجتماعي در بين بازنشستگان مي شود چراکه آموختن سن و مسوليت نمي شناسد و در هر مقطعي از حيات انسان منجر به شادي و توسعه شده و فرهنگ ريسک پذيري را در بازنشستگان براي يادگيري ترويج مي دهد.
اسلاميان بر ضرورت بهره مندي از تجربيات بازنشستگان در راستاي توسعه آموزش و مهارت افزايي تاکيد و تصريح کرد: صندوق هاي بازنشستگي استاني که در اجراي اين طرح آموزشي پيشتاز باشند مورد تشويق قرار خواهند گرفت و از بازنشستگان خلاق نيز تقدير به عمل مي آيد. 
رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور نيز در اين مراسم گفت: تبادل تفاهم نامه آموزشي بازنشستگان کشوري براي بالفعل کردن ظرفيت هاي بالقوه بازنشستگان و خانواده هايشان است تا با حرفه آموزي از سوي سازمان آموزشي فني و حرفه اي کشور، از توان ارزشمند آنان در رشد و پيشرفت جامعه استفاده شود.
محمدامين سازگارنژاد با بيان اينکه آموزش منجر به بهره وري و هم افزايي مي شود، افزود: همكاري هاي آموزشي در مسير توانمندسازي ملي، تحقق اقتصاد مقاومتي را ممکن مي کند و موجب تبديل ظرفيت ها به ثروت مي شود.
وي، مهارت آموزي را بهترين مسير براي اشتغال، رشد و بهره وري، افزايش سرانه توليد ناخالص ملي عنوان کرد و ادامه داد: آموزش هاي مهارتي يك اولويت در تربيت نيروي انساني متخصص و راهكاري مؤثر در پاسخ به نيازهاي اشتغال و بازار كار است که رشد اقتصادي و اعتماد ملي را به دنبال دارد.
خبرنگار: مينا شيرواني
عکاس: راحله شيخ

تاریخ:1395/12/16

منبع:www.cspf.ir


تعداد بازدید : 1867
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: دفتر یادگاری ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 09:25- 1398/12/9
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :

آدرس : خیابان مطهری، بعد از خیابان قائم مقام، شماره 251
تلفن تماس : +98 21 88 54 01 40 - 3            فکس : +98 21 88 53 01 00

               

 


تمامی حقوق این وب سایت برای هلدینگ بانک، بیمه و سهام محفوظ می باشد.
طراحی سایت و اجرا توسط شرکت پارس فناوران