:: افزایش 27،8 درصدی حقوق بازنشستگان حداقل بگیر
مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري حداقل حقوق بازنشستگان کشوري با ۳۰ سال سابقه را با ۲۷,۸ درصد افزايش نسبت به پارسال، يک ميليون و ۱۵۰ هزار تومان اعلام کرد. 
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، محمود اسلاميان در نشست خبري با اصحاب رسانه، گفت: با کمک دولت و تامين اعتبار لازم حداقل حقوق بازنشستگان کشوري که سال گذشته به ۹۰۰ هزار تومان رسيده بود، با افزايش ۲۷,۸ درصدي به يک ميليون و ۱۵۰ هزار تومان رسيد. 
اسلاميان با بيان اينکه افزايش حقوق بازنشستگاني که زير دو ميليون و ۱۰۰ هزار تومان دريافتي داشته اند علاوه بر ۱۰ درصد افزايش مصوب دولت به صورت پلکاني و با هدف همسان سازي حقوق ها افزايش يافته است، اظهار داشت: ميانگين افزايش حقوق بازنشستگان در اين محدوده حقوقي، ۲۰ درصد است.
وي افزود: اين افزايش از سال گذشته با اختصاص يک رديف بودجه صورت گرفت تا کف حقوق بازنشستگان کشوري که ۷۵۰ هزار تومان بود به ۹۰۰ هزار تومان برسد. سال گذشته دولت در اين رديف بودجه ۶۰۰ ميليارد تومان و امسال با اضافه کردن رديف جديد براي همسان سازي حقوق،۲۲۰۰ ميليارد تومان اختصاص داد. 
اسلاميان ترميم حقوق بازنشستگان و رفع تبعيض بين بازنشستگان و بازنشستگان و شاغلين را از اهداف مهم دولت عنوان کرد و گفت: با توجه به کاهش ۶۷,۷ درصدي قدرت خريد بازنشستگان در دولت نهم و دهم که به دليل افزايش نيافتن حقوق متناسب با تورم اتفاق افتاد، دولت يازدهم به وضعيت معيشت بازنشستگان توجه ويژه اي کرد که با اين اقدامات حداقل ۳۲.۳ درصد حقوق بازنشستگان ترميم شده است. 
مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري با اشاره به افزايش حقوق بازنشستگان نسبت به تورم در طول دولت يازدهم، گفت: در حاليکه تورم در سال هاي ۹۳ تا ۹۵ به ترتيب ۱۵,۶، ۱۵.۵، ۱۰ درصد بوده است، متوسط افزايش حقوق بازنشستگان کشوري به ترتيب ۲۰، ۱۴ و ۲۰ درصد است و تلاش هاي صورت گرفته، جبران خسارت هاي وارد شده به بازنشستگان طي يک دوره ۵ ساله است. 
اسلاميان با بيان اينکه بخش هاي فني، مالي و IT صندوق بازنشستگي کشوري براي اعمال افزايش ۱۰ درصدي، همسان سازي و پلکاني در حقوق فروردين ماه، به صورت شبانه روزي فعاليت کرد، گفت: از جمعيت يک ميليون و ۳۲۴ نفري بازنشستگان کشوري، ۵ درصد حداقل بگير هستند. همچنين براي ۸۴ درصد بازنشستگان کشوري، از ابتداي امسال، افزايش ۱۰ درصدي مصوب دولت به همراه افزايش پلکاني و همسان سازي (به طور ميانگين ۲۰ درصد) اجرا شد و براي ۱۶ درصد مابقي نيز که دريافتي حقوق بيش از دو ميليون و ۱۰۰ هزار تومان داشتند، افزايش ۱۰ درصد اعمال شده است.
وي يکي از گام هاي مهم و ارزشمند صندوق بازنشستگي کشوري را اجراي پرداخت مستقيم حقوق در تمامي ۳۱ استان کشور به صورت همزمان عنوان کرد و گفت: تا دو سال پيش بازنشستگان ۵ استان کشور حقوق خود را به صورت مستقيم دريافت مي کردند که با تلاش هاي صورت گرفته از اواسط سال گذشته، تمام ۳۱ استان حقوق خود را مستقيم دريافت مي کنند. اسلاميان افزود: با اجراي اين طرح، يک تا دو ساعت پس از پرداخت منابع مالي لازم از خزانه کشور، تمام بازنشستگان کشوري حقوق خود را دريافت مي کنند. 
وي تاکيد کرد :دولت يازدهم و صندوق بازنشستگي کشوري در دوران چهار ساله تمام تلاش خود را براي بهبود معيشت، کاهش تبعيض در حقوق ها، کاهش خسارت هاي وارد شده به بازنشستگان در دوران هاي گذشته و تکريم بازنشستگان انجام مي دهند اما اين کافي نيست و نيازمند تلاش هاي بيشتري است. 
خبرنگار: سيد بهنام اخوت پور
عکاس: راحله شيخ


تعداد بازدید : 63747
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: دفتر یادگاری ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 15:16- 1398/12/5
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :

آدرس : خیابان مطهری، بعد از خیابان قائم مقام، شماره 251
تلفن تماس : +98 21 88 54 01 40 - 3            فکس : +98 21 88 53 01 00

               

 


تمامی حقوق این وب سایت برای هلدینگ بانک، بیمه و سهام محفوظ می باشد.
طراحی سایت و اجرا توسط شرکت پارس فناوران