:: آینده امیدبخش برای سهامداران بیمه ملت


رشد سريع بيمه ملت در توليد حق بيمه و اعمال مديريت ريسک در راستاي كاهش نسبت خسارت در سه ماهه آخر سال ۹۵ و سه ماهه اول ۹۶، آينده اميد بخشي را به سهامداران اين شرکت نويد مي دهد. 
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري به نقل از روابط عمومي بيمه ملت، اولين شوراي فصلي معاونين و مديران بيمه ملت در سال ۹۶ با حضور مديرعامل اين شرکت با هدف ارايه گزارش عملكرد سه ماهه هفته گذشته برگزار شد. 
گزارش مديريت طرح و توسعه شرکت بيمه ملت نشان مي دهد، اهداف استراتژيک اين شرکت در فصل جديد مديريتي با رشد سريع در توليد حق بيمه و اعمال مديريت ريسک در راستاي كاهش نسبت خسارت در سه ماهه آخر ۹۵ و سه ماهه اول ۹۶ محقق شده است. 
براين اساس، شرکت بيمه ملت پس از ۹ ماه از تغييرات مديريتي خود، با اتخاذ رويكرد و استراتژي جديد، ۷ محور اساسي شامل پذيرش ريسک متناسب با سرمايه و توانگري مالي، برقراري حاکميت شرکتي، توسعه و ارتقاء شبکه فروش، حفظ و ارتقا سرمايه هاي انساني، توجه خاص به نيازهاي مشتريان، حفظ توانگري مالي در سطح يک، رعايت بهداشت حقوقي و وصول مطالبات شرکت ضمن توسعه عمليات بيمه گري را در دستور کار قرار داد. 
بر اساس گزارش عملكرد سه ماهه اول سال ۹۶ نيز بيمه ملت نسبت به دوره مشابه سال قبل، رشد بي سابقه حق بيمه بالغ بر ۱۳۰ درصد را تجربه کرده است. 
افزايش حق بيمه، در راستاي اصلاح ترکيب پرتفوي بيمه ملت و کاهش سهم ثالث صورت گرفته به طوري که توانسته در مدت مورد بررسي، بيش از ۱۰ درصد كاهش سهم در رشته زيانده ثالث داشته و با تمرکز بر رشته هاي کم ريسکتر رشدي معادل ۲۰۰ درصد را در برخي از رشته ها براي اولين بار تجربه کند. بيمه هاي کشتي با رشد بيش از ۴۰۰ درصد، نفت و انرژي، آتش سوزي و باربري هرکدام با رشد بيش از ۲۰۰ درصد، مهندسي، مسووليت و اتکايي هر کدام با رشد بيش از ۱۰۰ درصد از جمله رشته هاي بيمه اي هستند. اين در حالي است که آهنگ رشد حق بيمه در رشته استراتژيک بيمه هاي زندگي نيز با ۵۰ درصد افزايش همراه بوده است. 
آمارها نشان مي دهد، شرکت بيمه ملت توانسته با اتکا به مديريت و ارزيابي بهينه ريسک، نسبت خسارت در سه ماهه نخست سال جاري را نسبت به دوره مشابه سال قبل، در رشته هاي مذکور حدود ۵۰ درصد کاهش دهد. اين در حالي است که بيمه ملت طي سالهاي گذشته همواره بالاترين نرخ رشد نسبت خسارت در صنعت بيمه را تجربه کرده بود. اصلاح ترکيب پرتفوي بيمه ملت، تاثير بسزايي در کاهش نسبت خسارت اين شرکت داشته است.
اين گزارش حاکي است که رعايت بهداشت حقوقي و وصول مطالبات شرکت با پيگيري و تعامل هاي صورت گرفته سبب رشد وصول مطالبات بيمه ملت در اين دوره شده است. 
توسعه و ارتقاء شبکه فروش از طريق ارائه آموزش هاي تخصصي، اقدامات حمايتي و پشتيباني به موقع و موثر از نمايندگان و بدنبال آن رفع مشکلات و رونق بخشيدن به کسب و کار آنها از جمله اهدافي است که در دوره جديد مديريتي بيمه ملت در دستور کار قرار گرفت. 
همچنين شرکت بيمه ملت توانسته است، سطح توانگري يک را حفظ کند. اين شرکت در صورت افزايش سرمايه خود در سال هاي آتي و افزايش ظرفيت نگهداري و سهم اتكايي، در فصل هاي آتي اين روند رشد را تا رسيدن به جايگاه واقعي در صنعت بيمه گسترش دهد.
منبع:www.cspf.ir


تعداد بازدید : 1696
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: دفتر یادگاری ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 12:27- 1398/12/10
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :

آدرس : خیابان مطهری، بعد از خیابان قائم مقام، شماره 251
تلفن تماس : +98 21 88 54 01 40 - 3            فکس : +98 21 88 53 01 00

               

 


تمامی حقوق این وب سایت برای هلدینگ بانک، بیمه و سهام محفوظ می باشد.
طراحی سایت و اجرا توسط شرکت پارس فناوران