:: بهبود حقوق بازنشستگان در دستور کار دولت قرار گیرد


مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري گفت: دولت يازدهم از دوسال گذشته تاکنون تلاش کرده با تامين رديف بودجه که سال گذشته ۶۰۰ ميليارد تومان و امسال معادل ۲ هزار و ۲۰۰ ميليارد تومان بود، حقوق بازنشستگان را تا حدودي بهبود بخشد. 
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، محمود اسلاميان در گفت و گو با خبرگزاري صداوسيما، با ابراز تاسف از تاخير در صدور احکام برخي بازنشستگان، گفت: زمان صدور احکام بازنشستگي بين يک تا ۱۰ روز است و حقوق همه بازنشستگان کشوري در نخستين ماه صدور حکم بازنشستگي قابل پرداخت است. 
وي افزود: تاخير در صدور احکام بسيار نادر است و برخي مشکلات قانوني دليل اصلي اين تاخيرها است.اسلاميان تعداد افرادي که در سال ۹۵ به سن بازنشستگي رسيده اند بيش از ۶۰ هزار نفر اعلام کرد. 
وي با بيان اينکه متوسط سن بازنشستگي در کشور ۵۱ و نيم سال است اين ميزان را در مقايسه با ساير کشورها بسيار پايين دانست و افزود: اين روند علاوه براينکه صندوق ها را از نظر هزينه اي با چالش جدي روبرو کرده، کشور را از تجربه نيروهاي متخصص و توانمند محروم کرده است.
وي همچنين به فاصله معنادار حقوق بازنشستگان و شاغلان که علت آن تورم سال هاي گذشته است، اشاره و ابراز اميدواري کرد: دولت با تامين بودجه مورد نياز، ترميم حقوق بازنشستان کشوري را هرچه زودتر اجرايي کند. 
مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري همچنين يادآور شد: دولت يازدهم از دوسال گذشته تاکنون تلاش کرده است با تامين رديف بودجه که سال گذشته ۶۰۰ ميليارد تومان و امسال معادل ۲ هزار و ۲۰۰ ميليارد تومان بود، حقوق بازنشستگان را تا حدودي بهبود بخشد. 
منبع:www.cspf.irتعداد بازدید : 2315
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: دفتر یادگاری ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 03:32- 1399/7/7
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :

آدرس : خیابان مطهری، بعد از خیابان قائم مقام، شماره 251
تلفن تماس : +98 21 88 54 01 40 - 3            فکس : +98 21 88 53 01 00

               

 


تمامی حقوق این وب سایت برای هلدینگ بانک، بیمه و سهام محفوظ می باشد.
طراحی سایت و اجرا توسط شرکت پارس فناوران