:: افزایش 326 درصدی درآمدهای صندوق بازنشستگی کشوری


معاون امور اقتصادي صندوق بازنشستگي کشوري با مقايسه درآمد اين صندوق از سال ۹۱ تا سال ۹۵، گفت: درآمدهاي صندوق در اين مدت ۳۲۶ درصد افزايش يافته به طوريکه از ۳۱۰۰ ميليارد تومان در سال ۹۱ به ۱۰ هزار و ۹۴۰ ميليارد تومان در سال ۹۵ رسيده‌ است.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، به نقل از ايسنا، محمود شهشهاني‌پور، با بيان اينکه صندوق بازنشستگي کشوري در ۲۶۱ شرکت سهم دارد، اظهار داشت: البته سهم داشتن به منزله کنترل کامل نيست و صندوق در ۶۰ شرکت داراي حق کنترل است و اکثر کرسي‌هاي آن را در دست دارد. در ۶۰ شرکت هم حق مديريت دارد، اما در ۱۴۰ شرکت سهام صندوق زير ۱۰ درصد است.
وي افزود: ارزش پرتفو بورسي اين ۱۴۰ شرکت حدود ۲۵۰۰ ميليارد تومان بود که پيش‌بيني کرديم براي ساماندهي اين شرکت‌ها هلدينگي ايجاد شود و منابع حاصل از فروش سهم‌هاي خُرد صرف توسعه صندوق شود. قبلا سرمايه گذاري هاي صندوق عمدتا در چهار يا پنج شرکت انجام مي‌شد که در ابتداي امر همه شرکت‌ها ساماندهي شدند.
معاون امور اقتصادي صندوق بازنشستگي کشوري با اشاره به تدوين روابط صندوق با هلدينگ‌ها و هلدينگ‌ها با شرکت‌ها، گفت: به دليل واگذاري تصدي به هلدينگ‌ها، سه رويکرد در کنترل استراتژيک مدنظر قرار گرفت. همچنين نظارت بر هلدينگ‌ها در دستور کار قرار گرفت. براي تقويت نظارت بر هلدينگ‌ها ابتدا کميته انتصابات تشکيل شد تا مديران عامل و اعضاي هيات مديره از فيلترهاي لازم بگذرند و شاخص‌هاي مربوط در آنها احصا شود.
شهشهاني‌پور همچنين به استقرار حسابرسي داخلي در صندوق بازنشستگي کشوري اشاره کرد و گفت: استقرار کميته حسابرسي داخلي تاثيرات خوبي داشته و در حال حاضر در حال استقرار نظام BI هستيم تا هر روز بتوانيم وضعيت شرکت‌ها و هلدينگ‌ها را کنترل کنيم. در فاز اول استقرار اين نظام تا آذرماه امسال ۲۵ شرکت تحت پوشش قرار مي‌گيرند.
معاون امور اقتصادي صندوق بازنشستگي کشوري با بيان اينکه تلاش شده بخش‌هاي زيان‌ده ساماندهي شوند، گفت: تلاش مي کنيم تا در بخش خودرو نيز در آينده‌اي نزديک، خدمات ليزينگي با درصدهاي سود پايين به بازنشستگان کشوري ارائه شود. تلاش کرديم شرکت‌هاي کم بازده و زيان‌ده که در حالت بحران هستند را به وضعيت مطلوب برسانيم که شرکت‌هاي آپاداناسرام و شرکت خدماتي هواپيمايي آسمان از اين جمله هستند. دو سال قبل، خدمات هواپيمايي آسمان ۹ هواپيماي فعال و تعداد زيادي پرسنل حقوق بگير داشت و بحران‌هاي زيادي را طي کرده بود که در حال حاضر موفق شديم ۴۷۰ ميليارد تومان از مطالبات دولت را با بدهي‌هاي شرکت آسمان از طريق رفع قانون موانع توليد، تهاتر کنيم که آسمان را از وضعيت زيان‌ده خارج کرده است. اکنون تعداد هواپيماهاي آسمان به ۲۱ فروند رسيده و رکوردار پروازهاي فرودگاه مهرآباد است و اخيرا نيز قرارداد ۳۰ فروند بوئينگ براي آن منعقد شده است.
شهشهاني‌پور با اشاره به اينکه چندين شرکت به بورس وارد شده اند و در چند طرح بزرگ سرمايه‌گذاري شده است، اظهار داشت: احداث مجتمع پتروشيمي مسجدسليماني، خريد ۱۳,۵ درصد از سهام بيمه ملت و احداث مرکز خريد تجهيزات ساختماني از اين جمله هستند.
عکاس: راحله شيخ
منبع:www.cspf.irتعداد بازدید : 2130
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: دفتر یادگاری ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 01:09- 1399/5/17
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :

آدرس : خیابان مطهری، بعد از خیابان قائم مقام، شماره 251
تلفن تماس : +98 21 88 54 01 40 - 3            فکس : +98 21 88 53 01 00

               

 


تمامی حقوق این وب سایت برای هلدینگ بانک، بیمه و سهام محفوظ می باشد.
طراحی سایت و اجرا توسط شرکت پارس فناوران