:: برگزاری جلسات عملکرد سه ماهه شرکت های زیرمجموعه هلدینگ مالی

بسمه تعالی

برگزاری جلسات عملکرد سه ماهه شرکت های زیرمجموعه هلدینگ مالی  

هلدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان هلدینگ پیشرو در شفافیت و نظم مالی در شهریور ماه سال 1395 اقدام به تدوین اولین "دستورالعمل اجرایی نظارت بر شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری" نموده است. در این خصوص و پیرو برنامه و بودجه دریافتی از شرکت‌ها مربوط به سال مالی منتهی به 1396/09/30، در هفته‌ی سوم مرداد ماه سال 1396 سلسله جلساتی با موضوع بررسی بودجه و عملکرد منتهی به 1396/03/31 در محل هلدینگ مالی برگزار گردید.

این جلسات در روزهای شنبه تا دوشنبه مورخ 1396/05/21 تا 1396/05/23با حضور مدیرعامل هلدینگ جناب آقای طهماسبی، ریاست هیئت مدیره، معاونت مالی و معاونت سرمایه‌گذاری هلدینگ و مدیر عامل، و مقام ارشد مالی شرکت‌ های زیرمجموعه برگزار گردید.

در این جلسات که به صورت دوره ای و سه ماهه برگزار می شود، مدیر عامل هلدینگ و معاونان آن به بررسی عملکرد شش ماهه شرکت های زیرمجموعه هلدینگ مالی پرداختند. همچنین ایشان در این جلسات برلزوم برنامه پذیری و بودجه پذیری شرکت های تابعه ونظارت وارزیابی شرکت ها بر این مبنا تاکید کردند. مدیر عامل هلدینگ مالی با تاکید بر اینکه شفافیت به عنوان مهم ترین رکن فعالیت هلدینگ مالی در سر لوحه کار قرار دارد از همه شرکت ها خواست تا با رعایت کلیه آئین نامه های ابلاغی صندوق بازنشستگی و هلدینگ مالی در این زمینه پیشرو باشند و همچنین با تاکید بر استفاده از سیستم  IDOCBI  جهت بالا بردن سطح کیفی گزارش دهی ، هلدینگ مالی را به عنوان هلدینگ پیشرو در این زمینه معرفی کرد.

لازم به ذکر است شرکت های نوآوران مدیریت صبا، واسپاری آتیه صبا، خدمات پشتیبان، کارگزاری صبا جهاد، سرمایه گذاری وخدمات مدیریت در سه روز متوالی به ارائه گزارش در خصوص عملکرد خود پرداختند و فعالیت آنها در دوره شش ماهه  ابتدای سال و سه ماهه دوم به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم در خصوص ادامه فعالیت آنها اخذ شد.

همچنین در این جلسات تاکید شد که شرکت‌ها موظفند مواردی از جمله بودجه و تعدیلات، صورت‌های مالی فصلی، تراز آزمایشی ماهانه، صورت وضعیت پورتفوی، صورت‌جلسات هیات مدیره، اهم اقدامات و فعالیت‌ها و سایر مواردی را که به صورت مشروح در "سیستم ارزیابی افشای اطلاعات شرکت‌های تابعه هلدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری" آمده است، به صورت منظم و حسب فرم‌های مشخص و در مواعد زمانی مقرر تکمیل نموده و از طریق سامانه‌ی IDOC در اختیار هلدینگ مالی قرار دهند.

در این جلسات اقلام ترازنامه‌ای مشروحاً بررسی گردید و دلایل تغییرات نسبت به عملکرد دوره‌های مشابه قبل و بودجه ارائه شده از سمت شرکت‌ها ارائه گردید.

همچنین لازم به ذکر است یکی از کارکرد های مهم این  جلسات همگرایی هرچه بیش‌تر شرکت‌های تابعه با هلدینگ مالی و کمک به تدوین روال‌ها و دستورالعمل‌هایی اجراپذیر و منطقی با مشارکت کل تیم مالی مجموعه هلدینگ مالی و شرکت‌ها می‌باشد. در این خصوص در این جلسات مقرر گردید جلساتی با موضوع توضیح و تفسیر سند "سیستم ارزیابی افشای اطلاعات شرکت‌های تابعه هلدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری" برای شرکت‌های تابعه و ارائه‌ی دقیق نحوه‌ی ارزیابی شرکت‌ها بر مبنای شفافیت و نظم مالی، تشکیل گردد. ضمنا مقرر شد شرکت بیمه ملت به واسطه تفاوت سال مالی جلسه عملکرد سه ماهه با سایر سهامداران برگزار کند.

تعداد بازدید : 2716
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: دفتر یادگاری ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 09:27- 1399/5/20
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :

آدرس : خیابان مطهری، بعد از خیابان قائم مقام، شماره 251
تلفن تماس : +98 21 88 54 01 40 - 3            فکس : +98 21 88 53 01 00

               

 


تمامی حقوق این وب سایت برای هلدینگ بانک، بیمه و سهام محفوظ می باشد.
طراحی سایت و اجرا توسط شرکت پارس فناوران