:: تسلیت وزیررفاه به خانواده دریا نوردان جان باخته در کشتی سانچی

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي و رئيس کميته رسيدگي به وضعيت نفتکش سانچي گفت: براي پيدا کردن پيکر مطهر دريانوردان کشتي نفتکش سانچي تمام تلاش‌ خود را انجام داده‌ايم،چرا که پيدا کردن حتي يک پيکر براي ما ارزش بسيار زيادي داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، علي ربيعي با تسليت به خانواده معزز دريانوردان ايراني کشتي نفتکش سانچي، اظهار داشت: متاسفانه تمامي دريانوردان ايراني اين کشتي با توجه به ابعاد سانحه و آتش سوزي ناشي از آن و حجم بالاي محموله داخل کشتي، جان خود را از دست داده اند. 

ربيعي با بيان اينکه کشتي در حال حاضر لحظه به لحظه در دريا فرو مي‌رود و دود و آتش ناشي از سوختن کشتي سانچي موجب آتش گرفتن بخشي از دريا نيز شده است، گفت: اين حجم از حادثه در تاريخ دريانوردي جهان بي نظير است و دولت هرچه در توان داشت به کار گرفت، اما به دليل بزرگ بودن حجم حادثه نتوانستيم بيش از اين اقدامي انجام دهيم.
مسوول کميته رسيدگي به وضعيت نفتکش سانچي اظهار داشت: بنده به عنوان نماينده رييس جمهور به تمام خانواده اين عزيزان و ملت بزرگ ايران تسليت عرض مي کنم؛ اين عزيزان به حق در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي جان خود را از دست دادند.
وي تاکيد کرد: سانچي حامل ۱۱۱ هزار و ۵۱۰ تن ميعانات گازي بود. علاوه بر اين ميعانات سوخت کشتي هم باعث شديد شدن حريق آن شد.
ربيعي ادامه داد: چيني‌ها و کارشناسان از روز نخست حادثه اعلام کردند خدمه کشتي زنده نيستند. اما ما که کورسوي اميدي به زنده بودن پرسنل داشتيم همه اقدامات لازم را انجام داديم. حتي مي‌خواستيم چنانچه پرسنل زنده نيستند، پيکر مطهر آنها را از نفتکش خارج کنيم. به همين دليل ۱۲ نيروي تکاور از ايران به محل حادثه آمدند.
رئيس کميته پيگيري نفتکش سانچي با بيان اينکه شدت انفجار سانچي در ساعات آخر بسيار بالا بود، افزود: درجه سانچي در ساعات و دقايق آخر تا ۹۰۰ درجه بالا رفت و امکان ورود به آن وجود نداشت. در نهايت کشتي آرام آرام با سر به عمق دريا حرکت کرد. البته اين اتفاق در عمق ۱۱۰ متري دريا رخ داده است و احتمالا بيش از ۲۰۰ متر کشتي بيرون دريا بماند. البته مشخص نيست جريان دريا حرکت کشتي را به چه صورت درآورد.
ربيعي تصريح کرد: من اين درخواست را به فرمانده چيني داده‌ام که زماني که وضعيت کشتي به تعادل رسيد، جست‌وجو براي پيکر مفقودين ادامه پيدا کند. اما فرمانده چيني پاسخ داد که امکان اين کار وجود ندارد. من تصميم دارم در اين راستا با کارشناسان صحبت بيشتري کنم تا اين درخواست بررسي شود.
صندوق بازنشستگي کشوري و نيز هلدینگ بانک،بیمه وسهام صندوق بازنشستگی کشوری اين حادثه غم انگيز و جان باختن دريانوردان ايراني کشتي نفتکش سانچي را به خانواده معزز اين عزيزان و ملت بزرگوار ايران تسليت و تعزيت عرض مي کند.
منبع:www.cspf.irتعداد بازدید : 1732
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: دفتر یادگاری ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 09:11- 1399/5/20
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :

آدرس : خیابان مطهری، بعد از خیابان قائم مقام، شماره 251
تلفن تماس : +98 21 88 54 01 40 - 3            فکس : +98 21 88 53 01 00

               

 


تمامی حقوق این وب سایت برای هلدینگ بانک، بیمه و سهام محفوظ می باشد.
طراحی سایت و اجرا توسط شرکت پارس فناوران