:: بازاریابی علمی و شناخت دقیق بازارالگوی عمل شرکت های تابعه

بازاریابی علمی و شناخت دقیق بازارهای هدف، یکی از مهم ترین سیاست های صندوق برای سودآور کردن شرکت های تابعه است. 
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، جمشید تقی زاده، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نشست صمیمی با مدیران ارشد صندوق و مدیرعامل و تعدادی از مدیران شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، گفت: شرکت ها باید بررسی کنند که با توجه به حجم سرمایه در اختیار خود چه میزان کسب سود کرده اند و آیا متناسب با این سرمایه و تجهیزات خود، درآمد و سودآوری داشته اند؟
تقی زاده تصریح کرد: باید بازار بین المللی مورد رصد دقیق قرار گیرد و بررسی شود که کشورهای بزرگ دنیا که حرفی برای گفتن در صنعت مورد نظر ما دارند، چه کرده اند و اگر از ظرفیت های خارجی استفاده شود خوب است؟
وی با تاکید بر ضرورت ارائه یک برنامه کوتاه مدت عملیاتی در شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، گفت: اگر ضعفی وجود دارد باید به صورت عملیاتی بررسی شود و برنامه نیز باید به صورت عملیاتی ارائه شود. یکی از ضعف های موجود نبود بازاریابی مناسب و شناخت بازارهای هدف است. صادرات کالای نفتی و پتروشیمی یکی از حوزه هایی است که می توان در آن برنامه داشت.
تقی زاده با اشاره به ظرفیت های منطقه اقتصادی سهلان در آذربایجان شرقی، گفت: این منطقه در مرکز آسیای میانه و قفقاز است و وجود فرودگاه بین المللی شهید مدنی می تواند حضور ما در این منطقه را توجیه پذیر کرده و به سودآوری مورد نظر ما کمک کند. 
وی با تاکید بر اینکه حق ایجاد شرکت و افزایش سرمایه شرکت های تابعه با صندوق بازنشستگی کشوری است، گفت: تمامی فعالیت هایی که در این قالب باید انجام شود، حتما باید مورد تایید صندوق باشد و با اخذ مجوزهای لازم اجرایی شود. 
کمال الدین پیرموذن، عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی کشوری در این نشست در سخنانی اظهار داشت: تعیین تکلیف سهامداران حقیقی و حقوقی شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران پیش از ملی شدن آن یکی از مواردی است که باید مورد توجه مدیران این شرکت قرار گیرد.
پیرموذن با تاکید بر لزوم رسیدگی به حسابها و امور مالی شرکت ها، گفت: باید پیش از برگزاری مجامع امور مالی و اقتصادی و وضعیت سودآوری شرکت ها بررسی و حسابرسی و در مجمع به صورت کامل گزارش شود. 
نجات امینی، معاون سرمایه گذاری و امور اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری نیز تاکید کرد: سهم کانتینری شرکت از بازار باید افزایش یابد که نیازمند یک برنامه و استراتژی مشخص است. نزدیکی انبارهای عمومی و کشتیرانی یک ظرفیت و فرصت مناسب است و می توان در جهت هم افزایی از آن استفاده کرد.
امینی تصریح کرد: حاکمیت شرکتی و اجرای مسیرهای صحیح آن از طریق سلسله مراتبی و اخذ مجوزهای لازم از هیات مدیره صندوق بازنشستگی کشوری باید سرلوحه فعالیت ها و عملکرد شرکت ها قرار گیرد.
مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا نیز در این نشست، با تاکید بر ضرورت حضور جدی در بنادر کشور گفت: با توجه به سهم بالای ترانزیت کالا از بنادر کشور و سهم اندک شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران از این بازار، نیاز است به این حوزه توجه بیشتری صورت گیرد.
ولی آذروش، اظهار داشت: حدود ۵ میلیون تن کالا از شمال به جنوب کشور از طریق خط ریلی جابجا می شود که نیاز است با عقد قراردادی به این حوزه نیز ورود کرده و با جدیت فعال شویم. در منطقه ویژه اقتصادی سهلان نیز که یکی از ظرفیت های مناسب است، باید سرمایه گذاری کرد و در مجموع باید به دنبال خلق درآمدهای جدید باشیم.
مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران نیز با بیان اینکه این شرکت در قالب رد دیون دولت در سال ۷۸ به صندوق واگذار شده است، گفت: از ان زمان این شرکت در چارچوب بخش خصوصی و با اهداف مشارکت در تامین و پرداخت بخشی از حقوق بازنشستگان کشوری از طریق فعالیت های اقتصادی در زمینه انبارداری، تخلیه، بارگیری، حفاظت و ایمنی کالا در بخش حمل و نقل انجام داده است.
محمد جمشیدی با اشاره به سابقه ۵۶ ساله شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، اظهار داشت: این شرکت توانسته با احداث مجتمع های وسیع و تامین انبارهای مختلف نگهداری کالا در سراسر کشور به ویژه در مبادی ورودی و خروجی فعالیت های ارزشمندی در حوزه صادرات و واردات کالا داشته باشد. 
جمشیدی تصریح کرد: این شرکت به عنوان پیشگام صنعت نوین انبارداری، در عرصه جهانی نیز اعتبار خوبی دارد و هم اکنون عضو فدراسیون بین المللی انجمن های انبارداری و لجستیک جهانی است. 
وی یادآور شد: در حال حاضر این شرکت، ۲۰ شعبه و ۹ شرکت تابعه دارد که در بزرگترین و اصلی ترین گمرکات زمینی، هوایی و دریایی کشور مشغول فعالیت هستند ضمن اینکه ۹۳ درصد امور گمرکات هوایی کشور در اختیار شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران است. 
جمشیدی با بیان اینکه توسعه انبارهای غیرگمرکی و ارائه خدمات مرتبط با این حوزه یکی از اولویت های این شرکت است، گفت: این شرکت با نازل ترین نرخ تعرفه واستفاده از مدرن ترین و مجهزترین انبارها، اماکن، تاسیسات، ماشین آلات و نیروی انسانی متخصص خدمات خود را در گمرکاتی نظیر فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، سهلان، بازرگان، آستارا، مشهد، سرخس، اینچه برون، منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، بندرلنگه و ... ارائه می کند. 
وی با اشاره به محقق شدن بالاترین سود در طول ۵۶ سال از عمر شرکت، گفت: رقم سود شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران در سال ۹۶ نسبت به سال قبل از آن ۷۵ درصد است و امسال نیز ۲۳ درصد سود پیش بینی شده است. 
مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران با اشاره به تاکید دولت تدبیر و امید بر افزایش نقش کشورمان در ترانزیت کالا، اظهار داشت: ایجاد انگیزه و ترغیب صاحبان کالا برای استفاده از ظرفیت های موجود در کشور برای ترانزیت کالا یکی از سیاست های مهم دولت است چراکه این امر می تواند درآمدزایی مناسبی برای کشور ایجاد کند.
جمشیدی ادامه داد: ورود به فعالیت های سایر حلقه های زنجیره خدمات لجستیک با هدف ارائه خدمات حمل و نقل بین المللی و داخلی در راستای جذب و توسعه سهم بازار لجستیک و عرضه هرچه بهتر خدمات به مشتریان در دستور کار قرار دارد.
منبع:cspf.ir


تعداد بازدید : 1876
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: دفتر یادگاری ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 01:34- 1399/5/17
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :

آدرس : خیابان مطهری، بعد از خیابان قائم مقام، شماره 251
تلفن تماس : +98 21 88 54 01 40 - 3            فکس : +98 21 88 53 01 00

               

 


تمامی حقوق این وب سایت برای هلدینگ بانک، بیمه و سهام محفوظ می باشد.
طراحی سایت و اجرا توسط شرکت پارس فناوران