:: صندوق بازنشستگی کشوری یکی ازفعال ترین سازمان ها درحوزه وزارت رفاه است

قائم مقام مرکز پژوهش های شورای مجلس شورای اسلامی گفت: صندوق بازنشستگی کشوری یکی از سازمان‌های فعال در حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و گزارش های خوب و دقیقی در این حوزه از این صندوق وجود دارد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، ایروان مسعودی اصل در نشست با مدیرعامل، هیات مدیره و مدیران ارشد صندوق بازنشستگی کشوری، گفت: با توجه به اینکه این مرکز بررسی و آسیب‌شناسی مسائل مهم کشور را همواره در دستور کار داشته است و صندوق بازنشستگی کشوری یکی از مهم‌ترین مسائل اجتماعی و اقتصادی کشور است، این مرکز در حال تکمیل گزارش کاملی درباره این صندوق است که نیاز به دریافت اطلاعات و آمار دقیقی از سوی صندوق وجود داشت و به همین دلیل نیز این نشست مشترک تشکیل شد. 
مسعودی اصل با بیان اینکه تلاش شده تا برای بررسی مسائل مهم کشور با هر یک از سازمان های مربوطه جلسات و نشست های تخصصی برگزار شود، گفت: تعهد ما به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی این است که همزمان با بررسی وضعیت موجود، بسته ای هم به مجلس ارائه شود که هم حاوی نکات تقنینی و هم نظارتی باشد و در جاهایی که نیاز به قانونگذاری وجود دارد در قالب طرح مشخصی مطرح تا در نهایت با نظر مجلس تبدیل به قانون شود.
وی یادآور شد: در همین راستا و در پی نشست های مشترک با سازمان تامین اجتماعی، خوشبختانه در بودجه سال ۹۷ بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی های دولت به سازمان تامین اجتماعی اختصاص داده شد؛ همچنین برای اصلاحات پارامتریک در سازمان تامین اجتماعی نیز بندهای مشخصی آورده شده است.
مسعودی اصل با بیان اینکه هر چقدر آمار و اطلاعات مرکز پژوهش ها از شرایط و عملکرد سازمانهای مورد بررسی دقیق‌تر و کامل‌تر باشد به نفع سازمان مربوطه خواهد بود، اظهار داشت: باید همکاری و تعامل بین سازمان ها و مرکز پژوهشها متعادل و مناسب باشد و اطلاعات و آمار ارائه شده در تجزیه و تحلیل و تدوین بسته های مورد نیاز و حتی برای قانونگذاری ها کمک شایانی خواهد کرد. هدف مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی تنها کمک به سازمانها و وزارتخانه ها برای بهبود و ساماندهی شرایط موجود است.
وی با اشاره به اینکه بهبود حوزه های تامین اجتماعی و حوزه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از خواسته ها و انتظارات حاکمیتی است، اظهار داشت: در حال حاضر ۷۰۰ طرح و لایحه در مجلس مورد بررسی قرار می گیرد که ۲۴ درصد آن مربوط به حوزه تامین اجتماعی است و در نتیجه شاهد حجم کار بالایی در این حوزه هستیم، اما از آنجایی که حاکمیت تأکید فراوانی برای توجه به حوزه تامین اجتماعی دارد مرکز پژوهش ها نیز تمام توان و تلاش خود را در این حوزه به کار گرفته است.
قائم مقام مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه صندوق بازنشستگی کشوری یکی از سازمان‌های فعال در حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و گزارش های خوب و دقیقی در این حوزه وجود دارد، گفت: گزارش هایی مانند مکنزی و سایر گزارش هایی که به مجلس و نهادهای مشابه داده شده است گزارش های بسیار خوبی است، اما باید خلأها و نواقص این گزارش ها رفع شود و هرچه اطلاعات مرکز پژوهش ها کامل‌تر و جامع‌تر باشد، قطعاً در پیشبرد اهداف کمک خواهد کرد ضمن اینکه به لوایح و قوانین مورد نیاز صندوق نیز توجه ویژه خواهد شد.
مسعودی اصل افزود: برای ما منافع ملی ارجح است و منافع سازمانی شخصی و منطقه ای جایگاهی ندارد و طی سال های مختلف از عمر مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی هم این امر دلیل استقلال و فعالیت مستقل این مرکز بوده است که می‌تواند هم به مجلس شورای اسلامی و هم به سازمان های مربوطه مشاوره و کمک های مناسب و مستقلی ارائه کند.
وی با بیان اینکه مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در سال ۷۴ و طی گزارشی وضعیت بازنشستگی در کشور و صندوق های بازنشستگی را به مسئولین امر هشدار داده بود، گفت: تهیه این گزارش در حال حاضر می تواند قدم های مثبتی برای بهبود شرایط موجود بردارد چنانکه در سازمان تامین اجتماعی نیز همکاری مرکز پژوهشها و این سازمان سبب شکل‌گیری اتفاقات خوب و ارزشمندی شد.
وی تأکید کرد: تصمیم های سیاسی بیش از تصمیم های مدیریتی منشا اثر در شرایط فعلی صندوق های بازنشستگی بوده است. قطعاً در گزارشی که مرکز پژوهش ها به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد کرد، که در آن جلسه، نمایندگان مجلس و دولت و نمایندگان صندوق نیز حضور خواهند داشت، حتما مسائل کارشناسی شده ی شما عزیزان، بازنشستگان و کانون های بازنشستگی آورده خواهد شد. در حقیقت ما به دنبال خروج از وضعیت کنونی هستیم.
منبع:cspf.ir


تعداد بازدید : 1631
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: دفتر یادگاری ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 08:57- 1399/5/20
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :

آدرس : خیابان مطهری، بعد از خیابان قائم مقام، شماره 251
تلفن تماس : +98 21 88 54 01 40 - 3            فکس : +98 21 88 53 01 00

               

 


تمامی حقوق این وب سایت برای هلدینگ بانک، بیمه و سهام محفوظ می باشد.
طراحی سایت و اجرا توسط شرکت پارس فناوران