:: مدیران شرکت های صندوق بازنشستگی ازطریق کمیته انتصابات تعیین می شوند


مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه دردور جدید مدیریتی انتصاب مدیران درشرکت های تابعه براساس شاخص هایی همچون تخصص،شایسته سالاری و تعهد و پاک دستی صورت می گیردگفت: انتخاب و انتصاب افراد در رده هاي مختلف شرکت های صندوق بازنشستگی کشوری در چارچوب ضوابط و مقررات و مطابق دستور العملی است که به تایید وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی رسیده است.
جمشید تقی زاده با اشاره به اصلاح ساختار مدیریتی در شرکت های تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری، افزود: خوشبختانه از ابتدای سال با ارزیابی و بررسی کارنامه تمامی مدیران، برخی از آن ها که در گذشته منصوب شده بودند، ملاک و معیارهای لازم را احراز نکردند و از مجموعه جدا شدند؛ چراکه معتقدم انتصاب مدیریت ها باید بر اساس معيارها و ملاک هايي باشد تا افراد شايسته جهت تصدي پست شرکت ها انتخاب و به کار گمارده شوند.
وی با اشاره به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر استفاده از نخبگان و مدیران جوان در شرکت های صندوق بازنشستگی کشوری گفت: خوشبختانه این تصمیم از ابتدای سال جاری در همه بخش های صندوق بازنشستگی اجرایی شده است به طوری که نیروهای جوان تر و باتجربه که از تخصص و توان بالایی برخوردارند جایگزین مدیران ناتوان و ضعیفی شدند که کارنامه موفق و همچنین عملکرد قابل قبولی نداشتند.
تقی زاده با بیان اینکه قدرت تجزیه و تحلیل، همراهی با دولت و توانمندی مدیر ازدیگر شاخصه های انتخاب مدیران در شرکت های صندوق بازنشستگی کشوری است، اظهار داشت: ورود به مدیریت شرکت ها دارای چارچوب مشخص و بر پایه ضوابط و مقررات قانونی است. خوشبختانه تغییرو تحولاتی که طی چهار ماه گذشته در صندوق انجام گرفته نشان می دهد مدیریت ها و پست های کلیدی که به نخبگان و جوانان توانمند سپرده شده علاوه بر برخورداری از تخصص و توان علمی همه مراحل قانونی را گذرانده و از طریق کمیته انتصابات تعیین شده اند.
وی در ادامه اظهار داشت: متاسفانه در گذشته بدون در نظر گرفتن شایسته‌سالاری و تخصص گرایی برخی افراد با رانت و سفارش وارد صندوق شده اند که خوشبختانه با پالایشی که صورت گرفت این افراد از پست های مدیریتی کنار گذاشته شدند و خون تازه ای به بدنه مدیریتی شرکت ها تزریق شد.

منبع:cspf.irتعداد بازدید : 1915
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: دفتر یادگاری ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 00:03- 1399/8/8
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :

آدرس : خیابان مطهری، بعد از خیابان قائم مقام، شماره 251
تلفن تماس : +98 21 88 54 01 40 - 3            فکس : +98 21 88 53 01 00

               

 


تمامی حقوق این وب سایت برای هلدینگ بانک، بیمه و سهام محفوظ می باشد.
طراحی سایت و اجرا توسط شرکت پارس فناوران