THC

111

:: در افتتاح پروژه توسعه تولید تایرهای موتوری نسل دوم ایران یاسا مطرح شد: - 1400/02/19


افتتاح فاز نخست پروژه توسعه تولید تایرهای موتوری نسل دوم ایران یاسا صبح امروز با حضور مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، مدیرعامل هلدینگ صباانرژی و مدیران و کارکنان شرکت ایران یاسا تایر و رابر در تهران برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی گروه مالی صندوق بازنشستگی کشوری، دکتر اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در این مراسم، ایران یاسا را یکی از شرکت های چابک و منظم صندوق بازنشستگی توصیف کرد و با اشاره به شعار امسال گفت: شاید در برخی دستگاه ها شعار «جهش تولید» یا «تولید، پشتیبانی ها و مانع‌زدایی‌ها» محسوس یا قابل دستیابی نباشد، اما در صندوق بازنشستگی کشوری به واسطه فعالیت های اقتصادی شرکت های تابعه، این امر بسیار مهم و قابل لمس است.

افتخاری با بیان اینکه «هرچه در شرکت های تابعه ما تولید می شود، در صندوق بازنشستگی به صورت مستقیم مصرف می شود» اظهار داشت: تولید شرکت ها برای صندوق بازنشستگی همان «سودآوری و آورده های مالی شرکت ها است» و موارد مصرف این تولید، همان پرداخت حقوق، بیمه تکمیلی و طرح های رفاهی است؛ بنابراین ثمره تلاش شما عزیزان در زندگی و معیشت بازنشستگان خود را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: رشد 135درصدی میانگین حقوق بازنشستگان کشوری از بهمن ۹۸ تاکنون، افزایش ۳۰ درصدی قدرت خرید بازنشستگان به واسطه اجرای طرح های رفاهی، افزایش ۱۰۰درصدی پوشش های بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و خدماتی که برای فرزندان بازنشستگان انجام شده یا درحال انجام است همه به واسطه اتفاقات مهم و تلاش هایی است که در حوزه اقتصادی صندوق بازنشستگی انجام شده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تقدیر از نقش شرکت ایران یاسا در تامین منابع مالی حقوق بازنشستگان کشوری، گفت: این شرکت یکی از برترین شرکت های صندوق در سال ۹۹ بود که البته به دلیل دارایی های در اختیار و قدمتی که این شرکت دارد، انتظار ما از تولید و سودآوری این شرکت بسیار بیشتر از وضعیت فعلی است.

افتخاری اضافه کرد: افزایش سودآوری شرکت های تابعه صندوق از 3500 میلیارد تومان به 13 هزار و 500 میلیارد تومان یک جهش موفق بوده که نتیجه آن کاهش وابستگی منابع صندوق بازنشستگی به بودجه دولت برای نخستین بار است.

وی تصریح کرد: در 15 سال به صورت مستمر وابستگی منابع صندوق به دولت افزایش یافته بود تا جاییکه سال 98 به بیش از 75  درصد رسید و اگر همان روند در سال گذشته ادامه می یافت، میزان وابستگی ما به دولت به 88 درصد می رسید؛ اما با اقدامات مدیریتی و تعریف ادبیات مشترک و ویژه در خصوص جهش تولید و سودآوری شرکت ها، امسال برای اولین بار میزان وابستگی صندوق با وجود اجرای طرح بزرگ همسان‌سازی، شیوع گسترده بیماری کرونا و همچنین تحریم ها و فشارهای اقتصادی به کمتر از 70 درصد رسیده است.

افتخاری تاکید کرد: بنابراین خدمت کارکنان و کارگران شرکت های تابعه صندوق فقط یک جنبه مادی و شخصی ندارد، بلکه اثر آن معنوی بوده و ناشی از آورده‌ای است که به طور مستقیم در زندگی بازنشستگان عزیز ظهور می یابد.

او بازنشستگان را صاحبان اصلی سرمایه ها و دارایی های صندوق بازنشستگی و شرکت های تابعه آن عنوان کرد و گفت: تلاش ما بهبود زندگی بازنشستگان است و هرچه تلاش شرکت های تابعه برای بهبود تولید و افزایش سودآوری بیشتر باشد، به ما در این مسیر کمک خواهد کرد. برای صندوق مبنای محاسبه و برنامه ریزی، ارزش افزوده اقتصادی شرکت ها و نه سود حسابداری آن ها است.

 

لزوم تمرکز ایران یاسا بر صادرات به کشورهای همسایه و بازارهای جدید

در ادامه این مراسم، محسن بازارنوی مدیرعامل هلدینگ صباانرژی صندوق بازنشستگی کشوری نیز در سخنانی تولید محصول با ارزش افزوده بالاتر، شناسایی و نفوذ در بازارهای جدید، تولید محصول جدید با کیفیت بالا، قیمت رقابتی و تنوع را در افزایش تولید مهم دانست و افزود: ایران یاسا یکی از شرکت های قدیمی در حوزه تولید تایر در کشور است و باید ضمن پرداخت به بازار داخل، بیش از گذشته به حضور موثر در بازارهای خارجی توجه کند.

بازارنوی تاکید کرد: حجم و سهم ایران یاسا در بازار داخل مناسب است و باید بیشتر هم شود، اما بازارهای بین المللی، از کشورهای همسایه گرفته تا سایر کشورها نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

وی اضافه کرد: هرچه میزان صادرات شرکت ها افزایش یابد، قطعا افزایش تولید، قیمت رقابتی تر، بهبود تولید و درنهایت سودآوری افزایش می یابد. قطعا برای سرمایه گذاران، رسیدن سود مناسب یک اصل است که سرمایه گذاری آن ها را توجیه می کند.

 

افزایش ۲۴۵درصدی سودآوری ایران یاسا در سال گذشته

در این مراسم، ارسلان امتعلی مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره شرکت ایران یاسا تایر و رابر با اشاره به فاز نخست پروژه توسعه تولید تایرهای موتوری نسل دوم اظهار داشت: با اجرای این پروژه، سالانه بیش از یک هزار و 639 تن معادل 458 هزار  و 635 حلقه شامل بیش از 51 نوع محصول تایر موتوری نسل دوم توسط ایران یاسا تولید خواهد شد.

وی با بیان اینکه در فاز نخست این پروژه برای 29 نفر اشتغال ایجاد شده است، گفت: با فاز نخست این پروژه 95 درصدبازار داخل در حوزه تایرهای موتوری نسل دوم در اختیار ایران یاسا قرار خواهد گرفت، ضمن اینکه این شرکت به اولین و بزرگترین شرکت تولیدکننده تایرهای موتوری تیوبلس و آفرود تبدیل خواهد شد.

امتعلی با اشاره به کشورهایی که هدف صادرات این نوع محصولات خواهند بود، گفت: این محصولات علاوه بر بازار داخلی، به کشورهایی چون ترکیه، گرجستان، اوکراین، عراق، افغانستان و نیجریه و چند کشور دیگر صادر خواهد شد.

وی فاز دوم این پروژه را تولید تایرهای رادیال عنوان کرد و گفت: با اجرای فاز دوم پروژه با سرمایه گذاری ۵۶ میلیارد تومان، 62 نوع انواع تایر توسط ایران یاسا تولید می شود. افزایش ظرفیت تولید تایرهای موتوری تیوبلس به 2500 تن معادل یک میلیون حلقه در سال خواهد رسید و برای 25 نفر اشتغال ایجاد می شود.

امتعلی با اشاره به درصد سهم شرکت ایران یاسا از بازار داخلی کشورمان گفت: درحال حاضر 69 درصد سهم تایر، 60 درصد سهم تیوب و ۱۰۰درصد سهم بازار انواع شیلنگ های گاز و آب متعلق به ایران یاسا است.

مدیرعامل ایران یاسا، رشد 245 درصدی سودآوری این شرکت در مقایسه با سال گذشته، افزایش تولید انواع محصول به 16 هزار و 231 تن معادل 13 میلیون حلقه تایر، افزایش 121 درصدی حقوق مالکانه شرکت و رشد قیمت و تعداد سهام را از مهم ترین اقدامات و دستاوردهای ایران یاسا در سال ۱۳۹۹ عنوان کرد.تعداد بازدید : 476
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...